Koronkowe ubranka do chrztu

Jak się okazuje, modne obecnie koronki doskonale sprawdzają się jako dodatek na ważne uroczystości, szczególnie religijne, takie jak ślub czy chrzciny.

Ze względu na znaczną popularność koronkowej odzieży, wielu świeżo upieczonych rodziców decyduje się na zakup odświętnego, delikatnego ubranka dla dziecka na okazję chrztu. Dziewczęce sukienki, bolerka czy inne dodatki wykonane z koronki okazują się doskonałym ubrankiem na tak ważną uroczystość. Starannie zaplanujmy więc na początek wygląd naszej pociechy w tym dniu, następnie zaś przystąpmy do zakupów.

Podobnie jak w przypadku sukni ślubnej, tak również podczas ceremonii chrztu kolor biały ma szczególne znaczenie. Biel symbolizuje bowiem czystość i niewinność, zatem ubranka do chrztu to w większości odzież z białej koronki. Nierzadko co prawda stosuje się pewne odstępstwa i, zależnie od płci dziecka wybiera się także jasny błękit i pastelowy róż bądź delikatne i stonowane odcienie beżu czy ecru.

W salonach odzieży dziecięcej znajdziemy dziś zarówno ubranka i sukienki w całości wykonane z misternej koronki, jak również fasony skromniejsze, jedynie z koronkowymi dodatkami. Mogą to być zarówno falbanki, dziewczęce kokardy czy delikatne kwiaty z koronki. Zależnie od naszego dobrego smaku, możemy wiec śmiało wybierać w najmodniejszych i najładniejszych kompletach.

Często bowiem koronkowe sukienki do chrztu można łączyć z eleganckimi i dziewczęcymi akcesoriami, takimi jak choćby efektowne, ozdobne bolerka czy koronkowe czapeczki. Niektóre sukienki do chrztu wykonuje się również z gładkiego, matowego materiału, który pokrywa się warstwą cienkiej i delikatnej koronki w pastelowym odcieniu. Niektóre spódniczki mogą być także wykończone oryginalną falbanką z koronki lub tiulu.

Niezbędnymi dodatkami do ubranka na chrzest z pewnością mogą okazać się również efektowne opaski, dekorowane koronkowymi kwiatami lub wygodne rajstopki z misternym haftem. Obok takich akcesoriów, młodzi rodzice mogą na uroczystość chrztu potrzebować również eleganckich akcesoriów, takich jak kocyk, poduszka dla dziecka czy ozdobny becik.

Jak się okazuje, takie dziecięce akcesoria na specjalne okazje często ozdabia się efektownymi koronkami, białymi koralikami, cyrkoniami czy nawet brokatem lub złotym haftem. Planując ładnie i stylowo ubrać pociechę do chrztu, warto więc wybrać nie tylko modne śpioszki czy koronkową sukienkę, ale również niezbędne dodatki, dzięki którym w efektowny sposób uświetnimy tę ważną uroczystość.